Магистрала за 6,5 милиарда ще бъде продадена за 100 милиона в Атина

22.09.2016 / 08:44 2

Снимка Булфото

Магистрала за 6,5 милиарда евро ще бъде продаден за 100 милиона, като само годишните приходи от магистралата са 50 милиона Егнатия Одос, една от най-дългите и нови национални магистрали на Гърция, е на път да бъде продадена за 100 милиона евро, докато цената за изграждането и е 6,5 милиарда евро, пише "Български новини".

Приватизацията на националната магистрала, която свързва Игуменица в района на Епир с Александруполис в Тракия е част от споразумението с кредиторите. Съобщението ще бъде направено в края на септември по време на преговорите с кредиторите за втория преглед на спасителната програма, съобщи още 24chasa.bg. В доклада се казва, че сделката между частна фирма и фонда за приватизация на Република Гърция е за 40 години и гръцката държава ще намали процент от таксите. В момента, годишните приходи на Егнатия Одос от такси са за 50 милиона евро. 
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама