Мъката за Спартак няма край. Записа трета загуба поред и пети мач без победа и вкаран гол

10.11.2019 / 16:19 2

Отборът на Спартак изгуби от Литекс с 0:4 в двубой от 15-ия кръг във Втора лига в Балчик. Така варненци продължиха черната си серия - те имат три загуби поред и пет поредни мача без победа и вкаран гол. Логично тимът се намира и в зоната на изпадащите.

Гостите откриха резултата в 41-вата минута, когато направиха бърза контра и вкараха гол след първото си положение в срещата. Точен беше юношата на Черно море Илиян Капитанов, който получи пас от левия фанг и с вътрешен насочи топката в мрежата за 0:1.

Иначе играта беше равностойна, като спартаклии отправиха два сериозни удара чрез Васко Боев и Стоян Иванов, които стражът на ловчанлии спаси.

В 54-тата минута късметът бе със Спартак, след като футболист на Литекс шутира, топката отскочи от страничната греда и излезе в аут.

В 72-рата минута Литекс поведе с 2:0. Иво Иванов направи дузпа и от бялата точка Тонислав Йорданов удвои.

Малко след това ловчанлии пропуснаха да направят резултата класически.

В 89-ата минута Иван Митрев направи 3:0 за Литекс, а в продължението Тонислав Йорданов оформи крайния резултат с втория си гол в мача - 4:0 за ловчанлии.

Съставът на Спартак: Християн Славов, Николай Томов (46 - Архан Юсуф), Георги Динков, Боян Иванов, Иво Иванов (79 - Иван Пенев), Стефан Иванов, Васко Боев, Мирослав Георгиев (71 - Янаки Смирнов), Стоян Иванов, Румен Николов, Ивайло Русев.