Макрон: Франция никога няма да участва в операции по отварянето на Ормузкия проток

17.03.2026 / 17:20 0

Кадър Youtube

Френският президент Еманюел Макрон обяви днес, че Франция никога няма да участва в операции по свалянето на блокадата на Ормузкия проток и че Франция продължава да работи по подготовката на коалиция, която може да осигури свобода на корабоплаването в момента, в който военните действия бъдат прекратени, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

"Ние не сме страна по конфликта (САШ и Израел срещу Иран - бел. ред.) и съответно Франция никога няма да участва в операции по отварянето или освобождаването на Ормузкия проток в настоящия контекст", каза Макрон в началото на днешното заседание на френския кабинет, в чийто дневен ред са конфликтите в Близкия изток.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама