Макрон разкритикува медиите, че са "наговорили много глупости" по случая с Александър Бенала

26.07.2018 / 07:15 0

Френският президент Еманюел Макрон обвини медиите, че са "наговорили много глупости" по случая с уволнения член на канцеларията му Александър Бенала, предадоха Франс прес и ТАСС.

"През последните дни наговорихте много глупости за заплати, привилегии. Всичко това е невярно", каза Макрон пред журналисти от новинарските телевизии Бе Еф Ем и Си-нюз, пише novini.bg.

"Гражданите, които работят и честно си плащат данъците тези дни чуха от вас немалко глупости. Медиите понякога грешат и трябва да поправят грешките си", каза президентът.

Макрон заяви, че наложената на Бенала санкция за побоя над двама души по време на първомайско шествие е била пропорционална. "Иначе щях да им кажа да наложат друга", добави той, имайки предвид служителите на канцеларията му, които предложиха наказанието.

Обиск бе извършен вчера в късния следобед в кабинета на бившия служител на френския президент Александър Бенала в Елисейския дворец в негово присъствие, предаде Франс прес, като цитира президентството.

В началото на май Бенала беше отстранен от длъжност за 15 дни и противно на първоначално изявление на президентството е получавал заплащане през този период. Тази сума ще се удържи от платения му отпуск при уволнението му.

Впоследствие се разбра, че Бенала е използвал неправомерно даден му от полицията служебен видеозапис на инцидента и тогава срещу него започна процедура за уволнение.

Александър Бенала "допусна истинска и тежка грешка, която изживях като предателство. Той бе наказан за тази грешка. Когато допусна втора грешка, той бе наказан по-строго, с уволнение", заяви Макрон.

В предишно изказване пред министри и депутати от партията си "Република, напред" Макрон осмя слухове по адрес на Бенала, като заяви, че Бенала никога не е разполагал с кодовете за изстрелване на ядрени ракети, никога не е имал служебно жилище от 300 кв. м в сграда на президентската администрация в Париж и никога не е получавал заплата от 10 000 евро.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама