14.02.2024 / 00:41 0

Снимка: Pexels

Манчестър Сити и Реал (Мадрид) победиха в първите 1/8-финали от Шампионската лига.

"Белия балет" имаше трудно изпитание в Лайпциг, но победи местния отбор с 1:0 благодарение на попадението на Брахим Диас, който отбеляза след прекрасна индивидуална атака.

Манчестър Сити пък си тръгна с успех с 3:1 при визитата на коравия отбор на ФК Копенхаген. Белгийският полузащитник Кевин Де Бройне беше основната фигура за успеха, след като вкара един гол и изработи другите два. Още в 10-ата минута той откри резултата, след като влезе в наказателното поле и там получи подаване от Фил Фоудън. Белгиецът вкара с нисък удар по диагонала. Магнус Матсон изравни за домакините в 34-ата, след като английският тим сбърка при изнасянето на топката и тя им беше отнета около дъгата. Тя отиде у халфа на домакините, който с десния крак я прати до гредата. Но още преди да завърши първото полувреме Манчестър Сити отново излезе напред. Отлична асистенция на Де Бройне намери Бернардо Силва, нахлуващ в наказателното поле, а португалецът просто с върха на обувката копна топката над ръката на вратаря Камил Грабара, пише БТА.

След почивката Грабара спаси още няколко опасни изстрела, на Родри и на Холанд. В добавеното време Сити стигна до трети гол, отново изработен от Фоудън и Де Бройне. Двамата направиха двойно подаване, а след първия пас белгиецът влезе от дясно и върна назад на англичанина, който просто не остави шанс на вратаря на Копенхаген.