Мария Захарова насред войната мисли за Шампионската лига в Санкт Петербург: Англия уби толкова много хора през 21-ви век, но Олимпийските игри в Лондон не бяха отменени
Странно изявление насред войната направи едно от главните действащи лица във войната в Украйна Мария Захарова.
Тя не коментира жертвите от двете страни, а очакванията за финала на шампионската лига в Санкт Петербург.
"Британският премиер смята, че Русия не трябва да бъде домакин на финала на Шампионска лига 2021/22.
Официалният представител на руското външно министерство Мария Захарова коментира изявлението на британския премиер Борис Джонсън, че големи международни футболни турнири не могат да се провеждат в Русия.
„Англия уби толкова много хора през 21-ви век, особено в Ирак, но Олимпийските игри в Лондон не бяха отменени. Следователно не е за Джонсън да се занимава с подобни клеветнически пълнежи ", предава SE думите на Захарова .
Добавяме, че финалът на Шампионска лига за сезон 2021/2022 ще се проведе на 28 май 2022 г. в Газпром Арена.
По-рано депутатът от Държавната дума на Русия Светлана Журова реагира на информация за желанието на Полша да поиска от УЕФА да премести мача от плейофите за Мондиал 2022 с Русия на неутрално поле.
Захарова каза по НТВ, че в Украйна няма останали руски дипломати. Според нея евакуацията е приключила през нощта."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

0
0
