Марк Зукърбърг представи как Фейсбук ще се превърне във виртуална реалност
Чрез Oculus потребителите ще могат да проектират 3D обекти "около себе си"
„Oculus”( „Окюлъс”) - компанията, собственост на Facebook, представи тази вечер своята визия за това как трябва да изглежда виртуалната реалност.
_x.jpg)
Новият софтуер на компанията ще дава и възможност на потребителите да се присъединяват към едно общо виртуално пространство и да правят най-различни неща заедно. Те ще могат да гледат видео, но и да се „разходят по повърхността на Марс”.
На практика софтуерът ще позволява на приятели и роднини да „посещават” различни места заедно и дори да се снимат с виртуален селфи стик.
Лично създателят на социалната мрежа Марк Зукърбърг демонстрира какви ще могат да правят потребителите с новата технология. През камерата, поставена в дома му, той успя „да надникне” там, за да провери какво прави кучето му и дори да се обади на жена си Присила, за да й покаже къде точно се намира домашният любимец в къщата.
Едно от предложенията на „Oculus”, което скоро ще бъде на пазара, е възможността потребителите да проектират 3D обекти в пространството „около себе си” и да ги разглеждат от всички гледни точки. / trafficnews.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

