Маркионе е в необратима кома, твърдят в Италия

24.07.2018 / 03:24 0

automedia.investor.bg

Все още няма официална информация за състоянието на вече бившия шеф на FCA и Ferrari

Медиите в Италия не дават големи надежди за Серджо Маркионе, след като се оказа, че е в кома и последствията от плановата операция на дясното му рамо, са много по-тежки от очакваното. 

В Италия: Маркионе е в необратима кома

Преди повече от три седмици Маркионе е бил приет в университетската болница в Цюрих за въпросната операция. Според лекарите, възстановяването му е трябвало да продължи не повече от една седмица. Но са се появили непредвидени усложнения след операцията, които са довели до изпадането на Маркионе в кома, като лекарите са я определили неофициално като „необратима”. 

Точно тази информация от болницата е накарала шефовете на FCA и Ferrari да се задействат през уикенда, за да освободят Маркионе от постовете му в компаниите и съответно да назначат нови хора на тях. 

Президентът на Италия Серджо Матарела потвърди, че получава редовно информация за състоянието на Маркионе, а министър-председателят Джузепе Конти коментира, че е научил за влошеното състояние на Маркионе с „дълбоко съжаление”, както и че мислите и молитвите му са със Серджо и семейството му. 

Засега пресслужбата на Ferrari, членовете на семейството на Маркионе и лекарите от болницата Universitatsspital не коментират състоянието му. 

Вестник La Repubblica написа днес, че опитите на лекарите да изведат Маркионе от комата и да го върнат към самостоятелно дишане са се оказали неуспешни в рамките на уикенда.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама