Мартин Минчев вкара гол при загуба на България от Холандия

12.11.2021 / 22:36 0

Снимка: Инстаграм/Национален отбор на България

Младежкият национален отбор на България отстъпи с 1:3 в гостуванто си на Нидерландия в мач от Група “Е” за Евро 2023 до 21 години. Възпитаниците на Александър Димитров поведоха в резултата с гол на юношата на Черно море Мартин Минчев, но „лалетата“ стигнаха до пълен обрат след две попадения на юношата на Байерн Мюнхен Йошуа Зиркзее и едно на Иан Маатсен, пише Dsport.

По този начин България остава на предпоследното 5-о място в своята група, докато Нидерландия вече е втори зад лидера Швейцария.

Двубоят започна с натиск на домакините, които в 13-ата минута пропуснаха страхотен шанс след удар с глава на Геертруйда, който бе неточен.

За България Митко Митков опита удар от далеч, който не затрудни вратаря на домакините. В 20-ата минута обаче, „лъвовете“ успяха да пронижат нидерландската врата. Мартин Минчев отправи удар от далечна дистанция и изненада излезлия напред вратар на домакините. Шерпен не успя да се върне навреме и топката влетя в мрежата му – 1:0 за България. Варненецът получи пас от бившия си съотборник при "моряците" Виктор Попов", който също игра като титуляр.

Само 2 минути по-късно Нидерландия пропусна да изравни след удар от въздуха на Зиркзее, който бе спасен от Дамян Христов. След удара на нападателя на Андерлехт и намесата на българския вратар, топката рикошира и в гредата.

В 37-ата минута „лъвчетата“ пропуснаха добра възможност да удвоят. Виктор Попов получи хубаво подаване и успя да се справи със защитник на домакините. Последва изстрел, който обаче мина покрай гредата.

В ответната атака Нидерландия изравни. Фримпонг проби по десня фланг и центрира към Тимбер в наказателното поле. Ударът на халфа бе спасен от Христов, но при добавката Маатсен вкара на празна врата.

В края на полувремето Филип Кръстев стреля от пряк свободен удар, но доста неточно.

Втората част на мача започна ужасно за българския тим. Минута след началото на полувремето Ван де Вен центрира остро в наказателното поле. Там Дамян Христов изби топката, но право на крака на Зиркзее и нападателят този път не пропусна, с което обратът бе факт.

При повторението на ситуацията обаче ясно се видя, че при центрирането топката вече е напуснала очертанията на терена и трябваше да бъде изпълнен удар от вратата за България. По този начин тимът не бе сериозно ощетен.

В 58-ата минута Рейс центрира към измъкналия се от нашата защита Екеленкамп, който стреля с глава, но покрай вратата.

В 71-ата минута Тимбер опита късмета си с удар от дъгата на наказателното поле, но топката му се отклони от напречната греда.

В последната минута от редовното време Зиркзее оформи крайния резултат след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение на Валентин Антов и Атанас Чернев срещу Екеленкамп.

Стартови състави:

Нидерландия: 1. Шерпен, 2. Фримпонг, 3. Ван ден Берг, 4. Геертруйда, 5. Маатсен, 10. Екеленкамп, 7. Рейс, 6. Тимбер, 9. Редан, 11. Зиркзее, 8. Ван Каам

България: 12. Дамян Христов, 19. Митко Митков, 20. Симеон Петров, 6. Валентин Антов, 18. Атанас Чернев, 2. Виктор Попов, 14. Филип Кръстев, 8. Илия Груев, 5. Йоан Бауренски, 17. Силвестър Джаспър, 11. Мартин Минчев