Медиците от "Пирогов" решиха да прекратят протестите

22.07.2021 / 12:52 2

Снимка Булфото

"Петел" следи какво се случва с протестите на медиците от най-голямата наша болница. 

На 21.07.21г. участвахме на среща, проведена в Министерство на здравеопазването между ръководството на МЗ, БЛС и началници на клиники в УМБАЛСМ ”Н.И. Пирогов”. Това пише в официално съобщение от синдикалните организации към УМБАЛСМ "Пирогов". 

Публикуваме позицията без редакторска намеса:

"Страните, след дебати, стигнаха до изводите: 

1. Изказват съжаление и двете страни за разменените нелицеприятни реплики, които доведоха до това напрежение.

2. Установените административни нарушения от НЗОК ще бъдат разгледани от компетентните органи.

3. Ръководството на МЗ има доверие и продължава да има доверие към лекарите и целия медицински персонал на УМБАЛСМ ”Пирогов”.

4. Страните се обединиха около факта,че е необходима здравна реформа,  с която да се намали възможността в бъдеще да има такива недоразумения. 

 

Проф. Балтов е приет в "Пирогов" с хипертонична криза

След изказаните становища между страните, взели участие в дебатите Синдикатите към болницата смятат, че животът и здравето на пациентите са най-важни и затова е неуместно участието в протестни действия". 

От ръководството на болницата също изпратиха съобщение до медиите, което гласи: "След състояла се среща, организирана от Българския лекарски съюз на 21.07.21 година между Министерство на здравеопазването, началници на комплекси в „Пирогов” и синдикати от болницата и д-р Иван Маджаров, ръководството на УМБАЛСМ "Пирогов” ЕАД взе решение за прекратяване на протестните действия".

Novini.bg

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
1
0
ас (преди 4 години)
Рейтинг: 168386 | Одобрение: 26041
защо имам чуство че на този протест участват само двама - трима корумпирани доктора и подчинените им сестри.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама