"Междузвездни войни" на живо! Индия започна изпитания на бойни лазери

30.03.2016 / 20:36 0

На полигона за изучаване на високоенергетични системи (CHESS) в Хайдарабад (Индия) преминали първите изпитания на бойни лазери. Високопоставени служители са разказали, че са близо до създаване на преносимо насочено енергетично оръжие с мощност 10 киловата.

Предполага се, че този лазер ще бъде използван против безпилотни летателни апарати, съобщи IndianTimes.Тези дни с прототипа на новото оръжие е поразена лека цел на разстояние 800 м. Въз негова основа се разчита да се създаде преносимо оръжие не само против лека авиационна техника, но дори и леко бронирана техника на противника. Засега съоръжението ще бъде използвано стационарно, пише Блиц.

Индийското правителство през февруари 2016 г. задели около 17 млн долара за разработка на лазерно оръжие. Програмата е разчетена за 15 г., когато готовият модел на лазер с мощност 15 киловата ще може да унищожава крилата ракета на разстояние 5-7 км.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама