Милан на крачка от титлата

15.05.2022 / 23:59 0

Снимка Pexels

В 75-ата минута Милан реши всичко с втори гол след чудесно индивидуално изпълнение на Тео Ернандес, който с далечен удар не остави шансове на Хуан Мусо.

Милан победи с 2:0 Аталанта и се доближи само на една точка от спечелването на 19-а титла на Италия, предава БНР.

Пред пълните трибуни на "Сан Сиро" "росонерите" стигнаха до успеха с голове на Рафаел Леао и Тео Ернандес след почивката. С победата те събраха 83 точки кръг преди края и водят с пет пред втория Интер, който обаче е с мач по-малко. Милан може да стане шампион още тази вечер, ако Интер не спечели гостуването си на Каляри.

Срещу Аталанта Милан не успя да реализира лекото си предимство в играта до почивката, но в 56-ата минута самостоятелен пробив на Леао позволи на домакините да поведат. При попадението имаше съмнения за нарушение срещу Матео Песиона, които обаче не бяха уважени от главния съдия Даниеле Орсато и помощниците му от екипа за видеоарбитраж.

До края на двубоя Аталанта създаде няколко интересни атаки към вратата на Майк Манян, но гостите не стигнаха дори до почетен гол. В класирането "нерадзурите" заемат осмо място с 59 точки, но все още имат шансове за класиране за европейските клубни турнири догодина.