Милен Желев за еврото: Българският народ е свикнал да го цакат, но нима сега няма проблеми

01.02.2023 / 16:28 1

Редактор: Виолета Николаева

Политологът Милен Желев коментира по Нова тв опасенията на българите спрямо въвежданетона еврото: 

"Българският народ и свикнал да го цакат и гледа с подозрение на всяка външнополитическа или вътрешнополитическа промяна, която касае пряко джоба му. От друга страна точно българските политици са виновни за това, че закъсняват с години с каквато и да е позитивна информационна кампания относно приемането на еврото.

Чуваме предимно гласовете против еврото, а не за. Смятам, че приемането на еврото е 100% в защита на българския национален интерес, смятам, че може би най-силните "против" идват от националистически кръгове в България, но ня тях бих казал, че именно Васил Левски е мечтаел българският народ да бъде равноправен на останалите европейски народи и смятам, че това е много важно да се знае от всички в България, според мен е нормално хората да се опасяват от спекулация и инфлация, но сега нима няма такива, плюс картелни споразумения в българския бизнес, нима сега не усещаме различни странни промени в битови стоки в магазина?! 

Ако ние днес бяхме приели еврото на 1 януари, сегашната ситуация щеше да е критична според всички българи, всички щяха да обвинят еврото. Не сме го приели и пак имаме същите проблеми, от които се опасяваме. Има регулаторни органи, които да вземат защитни мерки, например комисия за защита на потребителите, но нека не се лъжем, 100% ще има спекулативни цени, шокове, първите месеци ще бъдат един голям хаос, познаваме се, но тези проблеми ще идват от нас, не отвън." 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
5
0
Серж (преди 2 години)
Рейтинг: 229845 | Одобрение: 46055
Самият ти твърдиш, че ще има спекулативно надуване на цените, но иначе ни успокояваш, че българския народ бил "свикнал да го цакат"!...БолестГняв Боклук умнокрасив, продажен!ГнявБолест

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама