Министър Петков: ББР вече ще дава кредити само до 5 милиона лева

27.05.2021 / 18:06 2

кадър bTV

Редактор: Веселин Златков

Министърът на икономиката Кирил Петков предлага устав на Българската банка за развитие, с който да се постави лимит на кредитите до 5 млн. лева. Това съобщи самия той в предаването „Лице в лице” по bTV. Той заяви, че не може да позволи да се даде още един кредит от 100 млн. лева, което е било и причината за смяната на членове от надзорния съвет на банката.

Абсолютна глупост е да даваме публични средства в банка, която да се конкурира с търговските, коментира служебният министър. Петков заяви, че вярва, че банката има пари и е стабилна, но нейната цел не е да дава големи кредити на няколко фирми. „Щяхме да имаме още 1 милиард лева за кредити на малки фирми, сега ги нямаме”, коментира министърът.

БМФ и още една фирма от осемете, получили големи кредити от ББР, са се съгласили да се срещнат утре с Петков по негова покана. Срещата ще се предава публично в интернет, за да се разбере къде са отишли парите от кредитите и има ли положителен ефект от тях, каза Петков.

Служебният министър съобщи, че следващите проверки, които ще инициира са в Държавна консолидационна компания, за която той призна, че не знае какво прави, както и в Българската агенция за застраховане и Националната компания „Индустриални зони”. Един от акцентите в проверката на ДКК ще е проектът за строителство на нови сгради на министерства.

„Хората в министерството работят много, държавните чиновници са много изпълнителни. Важното е да им се дадат точни задачи”, каза още служебният министър на икономиката.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
4
3
ПХК (преди 5 години)
Рейтинг: 16965 | Одобрение: -5255
Глупак Зв. Ти за Домусчиев не мисли. Той е умен и ще тегли кредити от всяка друга банка, към която посегне. Но по този начин Петков ще забие ББР. Колко фирми ще теглят такива малки кредити. Всички знаем, че печалбата на банката се образува от разликата в процентите на парите между ВЛОЖИТЕЛИТЕ и КРЕДИТОРИТЕ. Ако вложените парични средства са в пъти  повече от теглените кредити, съответната банка ще е на загуба т.е. ще има пари които няма да са в обръщение, а за тях ще плаща лихви на вложителите, без да има приходи от кредити.
ЗА ВСЕКИ ВЛАК СИ ИМА ПЪТНИЦИ.
1
5
Звезди (преди 5 години)
Рейтинг: 25789 | Одобрение: 4109
Супер! Домуса и др. негодници вече ще се налага да вадят от кашетата. А не да държат капитал и в същото време да джиткат с чужди парици... дето се полагат на хората. 
Няма такова нещо като малко свобода. Или си напълно свободен, или не си свободен!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама