Министерството на добродетелта на Афганистан закрива салоните за красота

10.01.2023 / 16:52 2

Пиксабей

Твърди се, че има забрана момичетата да работят в търговските центрове

Ръководството на радикалните талибани, които завзеха властта в Афганистан, нареди да бъдат закрити салоните за красота за жени в страната. Това съобщи телевизия Al Arabiya, позовавайки се на свои източници.

Ръководеното от талибаните временно правителство на Афганистан е определило 10-дневен срок за затваряне на салоните за красота. Твърди се също, че има забрана момичетата да работят в търговските центрове, добави БГНЕС.

Откакто дойдоха на власт през 2021 г., талибаните наложиха ограничения, които според тях са в съответствие с ислямските ценности. По-специално, радикалите задължават жените телевизионни водещи да носят хиджаб и забраняват драматични филми и предавания с участието на жени актриси.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
1
уйчо (преди 3 години)
Рейтинг: 136082 | Одобрение: 9722
Ако Джордж Оруел беше жив, щеше да преиздаде 1984 с още едно допълнително министерство към Минилюб, Миниблаг и Миниправ - Минидоб
0
2
cron1 (преди 3 години)
Рейтинг: 163316 | Одобрение: -23789
Правилно - не трябва да си бръснат брадите и мустаците - в тях е техния чар! 
Марио Кроненберг

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама