Миньор победи Спартак и го измести от третото място

25.10.2021 / 17:55 1

Стопкадър и видео: Диема Спорт, gong.bg, vbox7.com

Миньор победи Спартак с 1:0 в мач от XIV кръг на Втора лига в Перник и излезе на трето място с 29 точки. Спартаклии слязоха на четвърта позиция с 27 пункта. Лидер е Етър с 34 точки, пред Хебър - 31.

Варненци могат да съжаляват, че си тръгват без точки, тъй като през голямата част от двубоя или бяха равностойни, или бяха по-добрия тим.

Титуляр за варненския тим излезе Янчо Андреев, който до последно бе под въпрос заради мускулно разтежение. Халфът обаче успя да се възстанови и изведе своите с капитанската лента.

Спартак започна по-активно и постепенно установи контрол върху играта. Още в първата минута гостите изпълниха корнер, после Мехмед Сабри нахлу мощно в пеналта, но миг преди да бие, топката му бе избита.

Логично в 14-тата минута Спартак създаде първото чисто положение в двубоя. Архан Исуф изведе с прекрасно подаване Георги Георгиев сам срещу вратаря. Халфът прехвърли Даниел Леонтиев, но кълбото мина край дясната странична греда.

В 21-вата минута Янчо Андреев шутира силно, но вратарят на Миньор бе добре пласиран и улови топката.

Варненци продължиха да играят по-правилно - пресираха умело съперника и не му позволяваха да изнася топката, а когато я отнемаха, използваха всяка възможност за атака.

В 36-ата минута Иван Колев шутира ниско, но край гредата.

И когато Спартак бе по-футболният и по-опасният отбор на терена, противно на логиката Миньор поведе с щастлив гол. Ивайло Василев вдигна отляво, Божидар Васев засече с глава, топката се отклони и от дясното му рамо и след като описа коварна парабола, тупна зад Християн Славов в мрежата - 1:0.

Малко след това Сабри нахлу в наказателното поле, вратарят се хвърли в краката му и хвана топката, а Мехмед получи жълт картон за опасно влизане.

В началото на второто полувреме Спартак отново бе по-активен и търсеше изравнителния гол. В 56-ата минута след центриране на Бабалиев от корнер Генади Луго стреля с глава встрани.

В 67-ата минута влезлият Даниел Начев вдигна от корнер, отново Генади Луго засече, но с крак и топката профуча край лявата странична греда.

Седем минути по-късно Янчо Андреев центрира технично от фаул, топката мина над главите на куп играчи и стигна до Иван Колев, който обаче шутира в аут.

В първата минута на четириминутното продължение Начев комбинира добре със Стефанов и след като получи топката с глава, веднага стреля от движение, но край гредата.

Съставът на Спартак:

12. Християн Славов – 13. Архан Исуф, 6. Генади Луго, 83. Иван Пенев, 2 Велислав Боев (86 - 15. Мартин Янакиев) – 17. Цветан Илиев – 8. Георги Георгиев (62 - 45. Даниел Начев), 10. Янчо Андреев – 9. Мехмед Сабри (72 - 22. Александър Стефанов), 27. Иван Колев, 7. Георги Бабалиев (72 - 19. Никола Борисов)

Резерви: 1. Станислав Нисторов, 3. Ибрям Ибрям, 24. Георги Божилов

Съдия: Волен Чинков, асистенти: Димитър Димитров, Красимир Миланов, четвърти съдия: Иван Иванов, делегат на БФС: Емил Беков, съдийски наблюдател: Пламен Мехлемов (всички от София)

Жълти картони: Цветан Илиев, Мехмед Сабри, Иван Колев