Минути преди Новата година: Къща в Игнатиево се запали. Двама мъже са откарани в болница с признаци на обгазяване

02.01.2020 / 14:48 1

Снимка Булфото

Къща в Игнатиево се е запалила минути преди настъпваннето на Новата година, като в нея е имало двама ммъже, съобщават от пресцентъра на полицията.


На 31 декември в 23:49 ч. е съобщено за инцидента. На място са изпратени 3 противопожарни автомобила, които са погасили огъня, както и екипи на ЦСМП и полицейски автопатрулен екип. В къщата са установени двама мъже – на 63 г. и на 51 г., двамата във видимо нетрезво състояние, откарани са болница и са настанени в отделение „Токсикология“ с признаци на обгазяване. Вследствие на пожара е обгорял 2-я етаж от къщата, унищожени са мебели, хранителни продукти и др., опушени са около 100 кв. м. стени, унищожена е 15 кв.м. дограма. На мястото е извършен оглед, образувано е досъдебно производство, причините за възникването на пожара са в процес на установяване, гласи съобщението на полицията.

От там информират за още няколко инцидента с пожари в последния ден на старата и първия ден на Новата година.

12 минути след настъпването на 2020 г. е съобщено за пожар на покрива на жилищна кооперация на ул. „Св. Атанасий“ 4 във Варна. На място са изпратени 3 ППА, които са погасили горенето. Унищожена е покривна конструкция около 12 кв. м., 6 кв. м. изолация и около 20 кв. м. са опушените стени. Предполагаема причина – небрежност при боравене с открит огън. 

На 1 януари в 01:07 ч. е съобщено за пожар в апартамент на ул. „Бр. Миладинови“ 17, ет. 4 във Варна. На място са изпратени 3 ППА, които погасяват горенето. Изгоряло е обзавеждане в една стая - мебели, техника, хранителни продукти и др. домакинско имущество., опушени са около 120 кв. м. стени и дограма. Предполагаема причина за възникването на пожара е неправилно ползване на отоплителни уреди – оставена без надзор газова отоплителна печка. 

В 6,53 ч. пък е съобщено, че в с. Въглен гори покрив на барбекю. На място са изпратени 2 ППА, които са погасили горенето, унищожена е покривна конструкция около 15 кв. м. Предполагаема причина – самозапалване на комина на барбекюто, вследствие на което се пали покрива на постройката. 

На 1 януари в 23:01 ч. е съобщено за пожар в барака, намираща се в края на с. Здравец. На място са изпратени 2 ППА, които са погасили горенето, но бараката е изгоряла. Предполагаема причина за възникването – небрежност при боравене с открит огън. 

На 31 декември в 13,05 ч. е съобщено за пожар в коридор на къща в гр. Вълчи дол. На място е изпратен 1 ППА, който е погасил пожара . Унищожени са мебели и домакинско имущество, опушени са около 150 кв. м. стени. Предполагаема причина за възникването – късо ел. съединение. 

На 31 декември в 09:24 ч. е съобщено за пожар в комин на жилищен блок на ул. „Под игото“ 59 във Варна. На място е изпратен 1 ППА, който е погасил огъня, вследствие на горенето е напукана и паднала мазилка на стени в съседство от 2 до 4 етаж и са опушени около 10 кв. м. стени. Предполагаема причина – самозапалване на сажди в комин. 


На 31 декември са гасени 9 пожара – 5 в сухи треви и отпадъци 4 в комини на сгради, при които няма нанесени материални щети. През изминалото денонощие са гасени 2 пожара в отпадъци, при които няма нанесени материални щети.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама