Мирослав Шмидт с бронзов медал от турнира на световните надежди

23.01.2023 / 09:28 0

Снимка СКТМ Комфорт

Състезателят на СКТМ „Комфорт“ Мирослав Шмидт спечели бронзов медал от турнира на световните надежди по тенис на маса на ITF, който се проведе във френския град Хеннебонт.

Шмидт участва в петдневен лагер с двуразови тренировки заедно с най-добрите в света в неговата възраст, който приключи с турнир в последните 2 дни.

Мирко завърши груповата фаза с 6 победи и две загуби, като се нареди на второ място от 10 състезатели в групата. В основната схема в първия Шмидт беше поставен и почива, а на четвъртфинала спечели срещу авмериканеца Кеф Норани с 3:2 гейма в изключително драматичен мач.

На полуфинала Мирослав се изправи срещу шампиона на турнира Данило Фасо от Италия и загуби с 0:3 гейма, а в малкия финал допусна загуба от колумбиеца Емануле Оталваро с 2:3 гейма. Според регламента Шмидт и съперника му бяха наградени с бронзови медали.