Младшата на Черно море стартира в Елитната до 17 години с 4:0

07.08.2020 / 21:33 0

Източник и снимка: Сайт на Черно море

Юношите младша възраст на Черно море стартираха новия сезон в Елитната група до 17 години с разгромна победа. Тимът, воден от Николай Кънчев, записа успех с 4:0 при гостуването си на Сокол Марково.

В играч на мача се превърна Жечко Йорданов, който реализира два гола и направи една асистенция.

“Моряците” владееха инициативата през целия двубой, като можеха да победят съперника с по-категоричен успех. Марин Петков пропусна да поведе в резултата още в 30-ата секунда на срещата. Талантът на варненци бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да реализира. Малко след това Берк Бейхан също изпусна до добра позиция. В 25-ата минута все пак логичното се случи и Черно море поведе в резултата чрез Жечко Йорданов.

В 50-ата минута Марин Петков центрира в наказателното поле, където Жечко Йорданов за втори път прониза стража на домакините. В 75-ата Стефан Димов оформи класиката с прострелен удар от около точката на дузпата. Крайното 4:0 оформи Николай Трифонов. Той се разписа след страхотен пробив и пас на Жечко Йорданов.

В следващия кръг Черно море приема Дунав Русе във Варна. Мачът е от 18 часа на 15 август, събота.

Съставът на Черно море: Кристиян Емилов, Стефан Димов (75-Дойчин Дочев), Константин Веселинов, Жечко Йорданов, Марин Петков, Валентин Касабов (75-Симеон Николов), Мартин Илиев (75-Никола Атанасов), Радослав Петров (60-Николай Трифонов), Симеон Савов, Берк Бейхан, Толга Мюрвет (60-Серги Кешкерян).