Григор Димитров загуби от Гофен, всичко ще се реши на двойки

07.01.2020 / 13:04 0

Григор Димитров загуби втория мач на България срещу Белгия на ATP Cup. Първата ни ракета падна от Давид Гофен с 6:4, 2:6, 2:6. В първата среща между двата тима Димитър Кузманов постигна убедителна победа на Стив Дарси с 6:0, 6:3. За продъжаване към 1/4-финалите тимът ни се нуждае от победа на двойки.

Кузманов е 217 места по-ниско от Дарси в ранглистата, но показа страхотна игра и донесе първата победа на българския тим срещу Белгия. При успех в двубоя страната ни ще се класира за четвъртфиналите, където ще срещне тима на Австралия.

След мача на Григор и Гофен ще бъде изиграна и срещата на двойки, която ще противопостави Димитров и Кузманов срещу Сандер Жил и Йоран Флиеген.

Първи сет

Григор безпроблемно взе първия си сервис гейм, давайки само точка на Гофен. Белгиецът поведе с 40:30 на свой сервис, но Димитров изравни, а след това Гофен прати топката в мрежата, което донесе предимство на хасковлията. При първия си шанс за пробив Димитров поведе с 2:0. С агресивен ретур и последвала топка в аут на първата ни ракета белгиецът поведе с 40:0 при подаване на Григор. Димитров обаче стигна до равенство 40:40. Добър сервис донесе предимство на Гришо, но топка в мрежата възстанови равенството. Грешка от ретур и топка в аут и Григор поведе с 3:0.

Гофен имаше проблеми с първия си сервис в четвъртия гейм. Хасковлията отново стигна до точка за пробив със страхотно отиграване. Белгиецът успя да я отрази с добра игра на мрежата, а след това сервисът му донесе предимство и той успя да спечели първия си гейм в срещата.
В петия гейм Гофен получи два шанса да пробие подаването на българина. Първият бе пропилян с топка в мрежата, но при втория си опит белгиецът проби.

При първия си шанс за пробив Григор се справи и поведе с 4:2. В седмия гейм Гофен поведе с 40:15 и отново бе на прага на пробив. Григор отрази първата точка с добра игра на мрежата, но след това двойна грешка даде гейма на белгиеца. 29-годишният играч на Белгия поведе с 40:30 на свой сервис и топка в аут на Григор - 4:4.

Хасковлията поведе с 40:0, но Гофен се върна в гейма с две точки. Топка в мрежата направи резултата 40:40, а след това белгиецът стигна и до предимство. Отличен сервис на Григор възстанови равенството, след което Димитров поведе, но резултатът отново стана 40:40. При следващия си опит обаче Димитров успя да поведе с 5:4. Двойна грешка на Гофен направи резултата 30:30 в десетия гейм, но след това белгиецът успя да поведе с 40:30. Феноменален форхенд на Григор възстанови равенството. Грешка на Гофен и Димитров достигна до брейк пойнт, с който можеше да затвори сета. С ас белгиецът отново стигна до 40:40. Топката в мрежата донесе нова възможност за българския тенисист и той затвори частта с 6:4.

Втори сет

Топка с милиметър вътре донесе равенство 40:40 при първия сервис гейм на Григор във втория сет. Хасковлията отрази първата възможност за пробив, но Гофен стигна до предимство след грешка от бекхенд на Димитров. Равенството бе възстановявано няколко пъти преди белгиецът да успее да пробие.

Гофен успя и да затвърди пробива и да поведе 2:0. В третия гейм Григор изоставаше с 30:0, но стигна до 30:30, топка в аут обаче донесе нова брейк точка за белгиеца. Първият сервис не влезе, но при втория разиграването отиде на сметката на Димитров. Нова двойна грешка донесе предимство на Гофен и той отново проби - 3:0.

Четвъртата част започна с перфектен прехвърлящ удар на българина и аут на Гофен. С първи ас на белгиеца в сета и топка в мрежата на Димитров резултатът стана 30:30. Григор обаче успя да спечели първия си гейм в мача на сервис на Гофен. Шестата двойна грешка на хасковлията дойде в доста неподходящ момент и първата ракета на Белгия поведе с 40:15 и при втория си шанс отново проби. Българинът продължаваше да изпитва затруднения и Гофен поведе с 5:1, след като даде само точка на нашия тенисист в шестия гейм на втората част. В следващия гейм белгиецът стигна до два сет бола. Димитров ги отрази и стигна до предимство. Гофен сбърка, забивайки топката в мрежата и Григор успя да спечели подаването си - 5:2.

Сервирайки за гейма, белгиецът поведе с 40:0 и не даде точка на Димитров - 1:1 сета.

Трети сет

С известни затруднения Григор все пак успя да спечели първия си сервис гейм в началото на третата част. Сеченият бекхенд не се получи, а след това Гофен направи много добра къса топка, последвана от добър сервис и резултатът бе изравнен - 1:1. С ретур уинър белгиецът стигна до първите си две точки за пробив в сета. Димитров отрази и двете, но след това избърза с удара си и прати топката в аут, което донесе ново предимство на Гофен и той успя да пробие.
29-годишният белгиец поведе 40:0 на свой сервис, Григор успя да вземе две точки, но въпреки това пробивът бе затвърден. При 40:15 за Димитров Гофен направи страхотна точка на мрежата, но хасковлията успя да спечели подаването си. Форхенд в аут и двойна грешка позволиха на българина да поведе 30:0, но топка в аут и сервис мрежа изравниха резултата 30:30. Григор поведе, но топката с милиметър на линията остави Гофен в гейма. Два поредни сервиса над 200 км в час доведоха до предимство за белгиеца, който поведе с 4:2. Няколко грешки на Григор доведоха до 5:2 и той ще сервира за оставане в мача. Белгиецът набързо поведе с 40:0 и стигна до три мач пойнта. Още при първия той затвори мача.