"Мудис": Рисковете от глобална рецесия се увеличават заради коронавируса

06.03.2020 / 18:26 0

Снимка Pixabay

Разрастващата се епидемията от коронавирус по света увеличава рисковете от глобална икономическа рецесия през настоящата година, заяви в петък една от водещите агенции за кредитен рейтинг "Мудис" (Moody's).

Според "Мудис", силното развитите икономики, включително тези на САЩ, Япония, Германия, Италия, Франция, Великобритания и Южна Корея, могат да изпаднат в рецесия при "неблагоприятен сценарий".

Растежът на БВП на Китай пък ще падне под 4%, дори при нови съществени икономически стимули от страна на властите в в Пекин, прогнозира кредитната агенция, цитирана от БНР.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама