Мюсюлманка сбъдна най-голямата си мечта, но няма да повярвате каква всъщност е тя

24.08.2018 / 12:06 0

В американския щат Уисконсин за първи път мюсюлманка с хиджаб получил лиценз за шофиране на тежкотоварни превозни средства и реализира мечтата си - да шофира из цялата страна зад волана на камион. "Винаги съм искала да стана шофьорка на камион. Не ми е за парите, това е моята мечта", казва Майса Абу Хайдар, цитирана от IslamNews и "Флагман".

Тази мечта може да изглежда необичайно за едно момиче от мюсюлманско семейство, но Майса всъщност е израстнала в товарни автомобили. Баща й карал камион в Палестина и често вземал дъщеря си с него.

"Обичам камионите. Само преди два дни казах на родителите ми, че ще карам камион. Те бяха шокирани и много изненадани, но баща ми беше щастлив. Той беше горд. Майса, която е самотна майка с три деца, има не само лиценз за шофиране на товарни автомобили, но също така е завършила университет, работи на непълно работно време като гримьор и е лицензиран преподавател в частна детска градина.

Но най-голямата радост всъщност й носи, в допълнение към отглеждането на децата й, да седне зад волана на тежкотоварни камиони - "като кралица на трон", по неини думи.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама