НАП установи повишаване на цените в заведение на столичното летище

10.01.2026 / 15:36 4

Снимка Пиксабей

Хванаха в крачка недобросъвестни търговци в столицата.

Проверка на инспектори от Националната агенция по приходите (НАП) установи завишаване на цените на заведение на терминал 2 на летище „Васил Левски“. Анна Митова, директор на дирекция "Комуникация" в приходната  агенция, обясни, че проверката е извършена по сигнал.

Става въпрос за кафе продукт, за който в сигнала се твърди, че преди 2 седмици е закупен за 5,50 лева, а сега цената му е 6,10 лева или 3,12 евро. Проверката на инспекторите потвърди цената, посочена в сигнала, каза тя.

НАП и КЗП глобяват: 15 от 80 проверени паркинги - с двойни цени

В този случай представителите на НАП изискват документи от търговския обект за цените преди 1 януари, за да установят дали повишението на цената е икономически обосновано. Търговецът има пет работни дни, за да предостави документите, припомни Митова.

Тя добави, че от началото на година до 8 януари проверките, извършени от НАП и от Комисията за защита на потребителите, са 1000. От 1 януари НАП е издала 11 наказателни постановления на стойност 60 000 лева, които са връчени, като общата сума от октомври досега по наказателните постановления е за близо 100 000 евро, пише novini.bg.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
0
gospodin (преди 6 месеца)
Рейтинг: 13281 | Одобрение: -1119
да видим дали печалбата от надценката ще покрие глобата или ще е танто за кукуриго...
1
0
cron1 (преди 6 месеца)
Рейтинг: 163315 | Одобрение: -23790
Тия алчни боклуци се оляха! 
Марио Кроненберг
3
0
уйчо (преди 6 месеца)
Рейтинг: 136076 | Одобрение: 9716
Бира "Каменица" за 9 кинта, господ да ва убий!
5
0
пекаря (преди 6 месеца)
Рейтинг: 6006 | Одобрение: 946
Цените на всички заведения по летищата в България са безумно високи. Те вече  надвишават тези от европейските летища. На 03.01.2026 в Меминген, закупих мин.вода 0.5 лт. за 2 €., нещо което не може да се види по нашите летища.
ЧЕРВЕНИТЕ БОКЛУЦИ, СА НАЙ ДОЛНИТЕ, ЛИЦЕМЕРНИ И КРАДЛИВИ ИЗРОДИ НА ТОЗИ СВЯТ.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама