НАСА алармира: Астероид с размерите на небостъргач лети с бясна скорост към Земята

21.01.2018 / 21:49 0

Гигантски астероид, чийто размер са съпоставим с тези на знаменития небостъргач Бурж Халифа, се приближава към Земята. Това съобщи НАСА. 



По данни на специалистите, най-близко до нашата планета AJ129 ще бъде на 4 февруари. Размерът на астероида може да достига 1,7 километра. Това е повече от най-голямата сграда на Земята кулата Бурж Халифа в Дубай, чиято височина е 800 метра.  Скоростта на космическото тяло е около 34 километра в секунда, което 15 пъти повече от това на най-бързия пилотируем самолет в света - хиперзвуковия X-15. Астероидът AJ129, който учените определят като "потенциално опасен", е най-голямото небесно тяло, което ще прелети покрай нашата планета тази година. Според изследванията, ако той падне на Земята, планетата ще се потопи в ледников период.   При това учените подчертават, че вероятността за такъв сценарий е равна на нула. / Блиц

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама