На 1 февруари пролет, но на Сретение Господне дъждът обръща на сняг

30.01.2025 / 19:00 0

Пиксабей

След топлото начало на февруари температурите ще се понижават, повече от понеделник. Ще се създаде валежна обстановка.

С обръщане и усилване на вятъра от северозапад, в източната половина от страната - от североизток, бързо ще нахлува студен въздух. Ще бъде облачно, с валежи, отначало от дъжд, но със застудяването още в понеделник във високите котловинни полета и на места в Северна България, дъждът ще се примесва и ще преминава в сняг.

През следващите дни ще остане ветровито и с повишена вероятност за валежи, предимно от сняг, но вече по-слаби и на по-малко места в страната. От запад облачността ще се разкъсва. Студено време с отрицателни минимални температури, а и дневните в по-голямата част от страната ще остават под 5°-6°. До края на десетдневието, въпреки относителното затопляне, температурите ще останат малко по-ниски от климатичните норми. Вятърът ще отслабне и отново ще се създадат условия за мъгли или инверсионна облачност в равнинната част от страната. Условия за валежи ще има около 9.02.

В началото на второто десетдневие ще се затопля и към средата на месеца температурите ще се нормализират. Валежите през първата половина на второто десетдневие ще са под климатичните норми. В повечето дни ще има условия за намалена видимост в котловините и низините.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама