На 28 ноември изтича срокът за задължителната регистрация на кладенците в България

29.10.2022 / 09:18 2

кадър: БНТ

Срокът веднъж вече е бил удължаван, заради пандемията. Още обаче не е ясен механизмът, по който ще бъде проверено дали даден кладенец е регистриран. Обявяването на кладенци за физическите лица е безплатно. Въпреки това обаче хората се притесняват да не бъдат обложени с данък за ползване на подземните води.

До края на ноември всеки, който има в имота си кладенец, трябва да подаде заявление в съответната Басейнова дирекция или при кмета на населеното място. Регистрацията е безплатна, ако водата се ползва за собствени нужди, предава БНТ. Няма да има и такса за ползване на вода до 10 куб. м. в денонощие.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
0
Серж (преди 3 години)
Рейтинг: 246810 | Одобрение: 50125
И защо трябва да бъде регистриран кладевец, който САМ си изкопал, в СОБСТВЕНИЯ СИ имот?...Утре ще ти кажат, че трябва да плащаш данък и ца него....Както с автомобилите на хората, които живеят в "синя зона". Не стига, че си плащат данък МПС на общината, ами и такса "синя зона" трябва да плащат допълнително на същата община! Обирджии!!!
1
0
село варна (преди 3 години)
Рейтинг: 36960 | Одобрение: 595
Както със земята, безплатна регистрация и след някоя година данък. И как ще сложат водомер на кладенеца да отчетат 10 м3

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама