На 53 години почина Виктор Антонов, създал света на Half-Life 2
Кадър личен архив
На 53 години почина Виктор Антонов
Виктор Антонов е звезда от световен калибър в гейминга.
Той е създателят на култовия City 17 от Half-Life 2, Виктор Антонов – един от най-известните и високо признати за работата си българи в света на видеоигрите.
От компанията Eschatology Entertainment, на която Антонов е съосновател, потвърдиха смъртта му. Към момента не са известни повече подробности относно причината или обстоятелствата около смъртта му, предаде gaming.news.
Антонов допринесе за оформянето на външния вид и усещането на някои от най-впечатляващите светове на игрите. Като арт директор на Half-Life 2, той отговаря за дизайна на City 17, смесвайки бруталистичната архитектура с дистопичната научна фантастика. По-късно той става директор на визуалния дизайн на Dishonored (2012), където работата му върху индустриалния, вдъхновен от стиймпънк град Дънуол печели широко признание.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

