На Киселова й писна от детската градина в парламента: Спря микрофоните заради 5 лева

24.01.2025 / 12:09 1

Кадър БНТ

Банкнота от 5 лева вдигнаха за пореден път градусите на напрежението в парламента.

Стоян Таслаков от "Възраждане" излезе на парламентарната трибуна, за да коментира отлагането на еврозоната.

Както е известно, от партията са категорично против влизането на страната ни в нея.

Изказването му обаче започна с подигравателно подхвърляне към съпредседателя на "Продължаваме промяната" (ПП) Кирил Петков, който преди дни заяви, че е бил сред поканените на официалното събитие по встъпване в длъжност на новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп, но за негово нещастие кадри на френска телевизия го показаха сред туристите на "Кепитъл уан арена", която се намира на 4 мили от Капитолия, предаде Блиц.

"Радвам се, че виждам г-н Кирил Петков отново е в залата. Защото разбрах, че е имало задръстване на летището във Вашингтон от губернатори", започна Таслаков. 

Не сме изпратили ние Асен Василев да съсипе държавата. Искам да напомня, че преди два дни г-н Божанков каза, че ще си взимаме кафето с евро. Затова...", припомни Таслаков, след което бръкна в джоба си и извади банкнота от пет лева, но в този момент председателят на Народното събрание (НС) Наталия Киселова му спря микрофона и депутатът на "Възраждане" не успя да довърши изказването си. 

Преди да седне, народният представител остави парите на самата Киселова.

Действията на Таслаков предизвикаха яростни реакции от страна на "Продължаваме промяната-Демократична България" (ПП-ДБ), но Киселова не даде думата на Мартин Димитров за отговор, тъй като преди това бе изчел декларация от името на коалицията.

"Има някакви граници", категорична бе Киселова, пише Блиц.

"Ако това е новият подход на управляващите - да не дава думата на опозицията - това е недопустимо. И ние не можем да си мълчим", обяви Надежда Йорданова.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
3
0
kris (преди 1 годинa)
Рейтинг: 638713 | Одобрение: 126183
"И ние не можем да си мълчим", обяви Надежда Йорданова....." Ще мълчите, ще мълчите като ви набутат по един як чеп в муцуните, ще млъкнете гадове прости !
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама