На Цветница Камелия разкри откъде идва името й

13.04.2025 / 12:54 1

Кадър БТВ

Цветница е и имен ден има еднa от най-емблематичните поп-фолк певици у нас - Камелия.

В студиото на „Тази неделя“ тя сподели, че всяка година празнува различно.  На празници обича да събира нейните близки и семейството на съпруга ѝ.

„Някой път си оставaме и сами. Понякога празнуваме с хора – роднини и приятели. Различно е – нямаме традиция, празнуваме според емоцията“, каза певицата. Нейният съпруг Цветин днес също е именик.

Камелия сподели, че името ѝ идва по бащина линия - от името на баба ѝ, на която всички казвали Кана, но тя била Петкана.

„Но каква е връзката между Петкана и Камелия? Явно е някаква съвременна връзка. Майка ми е искала да ме кръсти Миглена, защото съм се родила с големи мигли. Но ето, че името Камелия ми е паснало перфектно“, коментира певицата.

Затова дали името предначертава съдба – Камелия отговори, че според нея всяко нещо в света има своята енергия.

„И няма как, когато ти е дадено това име, то да не носи своята енергия. Винаги съм си харесвала името“, сподели тя.

Певицата разказа, че съпругът ѝ е избрал името на детето им – Баян.

„Аз като една съвременна майка исках нещо засукано, по-трудно произносимо“, отбеляза Камелия.

„Ние живеем в къща и той беше загледал един български сериал и ми написа „Какво ще кажеш за името Баян? Знаеш ли, че това е прабългарско име“. Тогава събрахме информация и аз откликнах“, разказа тя.

Певицата сподели, че в родителството се учи на търпение и на това да дава пространство на едно ново същество, което все още намира място и се себеосъзнава къде е попаднало и къде се намира в този свят.

“Цветин от първия ден го къпе, помага ми, скача, играе. Много ни помагат и двете баби. С него се познаваме от деца, аз съм 7-години по-голяма от него и го знам, откакто той беше 3-годишен. Заедно сме от 27 години – 24/7 и се познаваме много добре“, сподели певицата.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
3
0
kris (преди 1 годинa)
Рейтинг: 638582 | Одобрение: 126117
Повтаряла е бързо "камила под камила, камила под камила".....Пробвайте и вие !
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама