На бивш нападател на Спартак не му се бяга повече и стана...вратар!

11.10.2017 / 09:19 1

Снимка: varnautre.bg

Един от най-талантливите футболисти, излезли от школата на Спартак 1918 през последните 10 години – Пламен Иванов, реши да смени по свое желание поста си на терена. Пацо Тигъра, както го наричат феновете, до неотдавна бе нападател, но отскоро вече е...вратар.

Нещо повече. При дебюта си на голлинията между трите греди Пламен (вдясно на снимката) запази „суха” вратата на Девня 2005 и бе с основна заслуга за успеха като гост с 1:0 в дербито с Белослав. Трите точки превърнаха девненци в лидер в „А” областна група за мъже след петия кръг.

„Каза ми, че не му се бягало и иска да пази. В Белослав се справи и поне до зимата ще разчитаме на него като вратар. Другият на поста е едно младо момче, което няма опит и допусна леки голове в предните мачове”, заяви играещият треньор на тима от долината на химията Диян Кателиев.

24-годишният Пламен Иванов дебютира за родния си Спартак още като ученик в XI клас през есента на 2010 година в Североизточна „В” група. После рита за спартаклии и в „Б” група, но постепенно кариерата му тръгна надолу. След като води атаката на Калиакра и Нови Пазар в третия ешелон, Пацо реши да рита за удоволствие в четвъртото ниво на футбола ни.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!