Черно море мина леко през Верея и взе победа в мач №1600 (снимки/видео)

01.03.2019 / 19:16 1

Отборът на Черно море победи Верея с 2:0 в среща от 24-тия кръг в Първа лига в Стара Загора. Попаденията за "моряците" реализираха капитанът Георги Илиев в 28-ата минута и Ради Василев в 63-тата.

Мачът бе специален за Черно море, защото беше под номер 1600 в елита. Варненци имат 569 победи, 406 равенства и 625 загуби, с голова разлика 1906:2032.

"Моряците" са спечелили 2113 точки и по този показател се нареждат на седмо място във Вечната ранглиста при майсторите, пише Sportal.bg.

Преди другите срещи през уикенда Черно море е на пето място с 40 точки, с две по-малко от третия и четвъртия Ботев и Берое, и четири пред седмия Етър.

В 12-ата минута Радослав Василев засече с глава центриране на Георги Илиев, но изстрелът му прелетя над напречната греда. Минута по-късно футболистите на Черно море повториха упражнението, а този път Петър Витанов качи топката на главата на Аристот Ндонгала, който стреля неточно. В 19-ата минута надмощието на "моряците" доведе до нов удар на Аристот Ндонгала, спасен от Генадий Ганев. Секунди след ситуацията Родриго стреля покрай страничния стълб на вратата на Верея. Отново Ндонгала не успя да преодолее Ганев с удар от далечна дистанция в 24-тата минута.

В 28-ата минута Черно море поведе в резултата с гол на ветерана Георги Илиев. Капитанът на "моряците" вкара във вратата на Генадий Ганев от два метра, след като преди това стражът изби удар на Радослав Василев с глава.

Тв повторенията показаха, че голът е редовен, тъй като преди центрирането към Василев Стефан Станчев бе покрит от Иво Иванов.

Попадението бе седмо за Георги Илиев до момента през сезона и капитанът е голмайстор на своите.

В 43-тата минута Ради Василев успя да се освободи добре от опеката на защитник и потърси горния ляв ъгъл, но топката излезе в аут.

В 63-тата минута Ради Василев уби интригата. Негов удар се отби от крака на защитник, последва опит за удар на Ндонгала, който се отби от тялото на съперник, топката попадна във Василев и той от ъгъла на малкия пеналт я насочи в мрежата - 0:2.

В 74-ата минута Кики изпусна да вкара отблизо, след като засече пас отляво на Жоржиньо, но би в аут.

В 86-ата минута Верея остана с 10 души. С директен червен картон бе изгонен Иво Иванов за груб фаул срещу Нодонгала.

Малко след това техничен шут на Васил Панайотов профуча в опасна близост край гредата.

Съставите:

ВЕРЕЯ: Генадий Ганев, Годердзи Мачадзе, Иво Иванов, Дмитрий Иванов, Тимоте Рубин, Жосуе Нтойа, Женя Доброволски, Сергий Рудика, Андреис Ковальов, Денислав Станчев (55 - Курупис), Бедри Рюстемов (65 - Ризванович)

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Пламен Димов, Виктор Генев, Стефан Станчев, Аристоте Ндонгала, Васил Панайотов, Петър Витанов, Родриго Енрике (71 - Жоржиньо), Радослав Василев (82 - Патрик Андраде), Георги Илиев (66 - Кики)

СЪДИЯ: Радослав Гидженов

ЧЕРВЕН КАРТОН: Иво Иванов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Доброволски, Рюстемов/Василев, Кики

СТАДИОН: "Трейс Арена", 120 зрители