На живо: Григор Димитров играе решителен пети сет срещу Томи Пол на Australian open

22.01.2020 / 09:28 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров играе решителен пети сет срещу американеца Томи Пол в мач от втория кръг на Australian Open.

Гришо загуби първия сет с 4:6 и втория с 6:7 (6), но спечели третия с 6:3 и четвъртия със 7:6 (3).

Това е първа среща между двамата. Победителят ще се изправи в третия кръг срещу Мартон Фучович (Унгария) или Яник Синер (Италия), пише Блиц.

ПЪРВИ СЕТ
Мачът започна добре за Григор Димитров, който спечели първото си подаване на нула. След това сетът се развиваше равностойно. В шестия гейм Гришо пропусна две възможности за пробив, но Томи Пол не допусна брейк в подаването си. Американецът обаче беше този, който стигна до пробив, възползвайки се от първата от трите си възможности в деветия гейм. Така той поведе с 5:4, а след това завърши първата част при собствен сервис още при първия си сетбол.

ВТОРИ СЕТ
Много равностойна част, в която всеки от двамата печелеше подаването си. Томи Пол на два пъти пропусна възможността да направи пробив в сервиса на Димитров. Така се стигна до равенството 6:6, което доведе до изиграването на тайбрек. В него Гришо започна много добре и поведе с 4:0, но след това американецът постепенно доведе 5:5. След това Пол изпусна един сетбол при 6:5, но не пропусна при втората си възможност и при 8:6 в тайбрека спечели и втория сет.

ТРЕТИ СЕТ
Тази част започна добре за Григор Димитров, който още в първия гейм направи първия си пробив в мача. Американецът обаче веднага върна брейка. Впоследствие двамата печелиха своите сервис-геймове и равенството продължи до 3:3. Тогава Гришо направи още един пробив за 4:3, а след това го затвърди при собственото си подаване. Последва още един брейк в сервиса на Томи Пол и Димитров спечели третия сет с 6:3.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ
Също като и третата част и тази започна с разменени пробиви. Първо Томи Пол направи брейк подаването на Димитров в първия гейм, но българинът веднага отвърна и изравни за 1:1. След това всеки от двамата печелеше подаването си, като в деветия гейм Гришо спаси два брейкбола. В 12-ия пък Томи Пол спаси сетбол и впоследствие доведе сета до тайбрек, където нещата се развиха добре да Григор Димитров. Нашият тенисист поведе с 4:0 и успя да запази аванса си до края. Той спечели тайбрека със 7:3 и изравни резултата в мача на 2:2 сета.