Находище с над сто приказни и много редки растения откриха край Варна

03.06.2024 / 16:55 0

Кадър Уикипедия: Bee Orchid

Находище с над 100 индивида от защитения вид Обикновена пчелица са открити в местообитание в Белослав. Местообитанието е установено след проверка на РИОСВ по подаден сигнал към инспекцията през месец април. Това става ясно от бюлетина с приети сигнали по „Зелен телефон“ и поща на РИОСВ за месеца, научи Moreto.net.

Находището е с висока плътност и се наблюдават над 100 индивида, които заема площ от около 300 кв. м. Видът Обикновена пчелица (Ophrys apifera) е включен в Червената книга на Р България като защитен вид.

На Община Белослав е дадено предписание в периода от месец март до края на месец юли, да не се извършва косене на тревистата растителност в границите на находището.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама