Нашите се местят в София, ето кои отбори ще играят мачове от световното по волейбол в зала "Конгресна" на ДКС
След изиграването и на последните мачове от първата фаза на Световното първенство по волейбол за мъже в Италия и България стана ясно и разпределението на отборите в следващите групи на шампионата на планетата.
Важно е да се отбележи, че всички отбора ще влязат във втората фаза на Мондиал 2018 с абсолютно всички показатели от първата - победи, загуби, точки, геймово и точково съотношение, пише Sportal.bg.
В Група Е попаднаха домакините от "Скуадра адзура", които спечелиха първото място в своята Група А с 5 победи от 5 мача и 15 точки. При тях ще бъде и вторият отбор от Група В - Холандия, който завърши с 4 победи, 1 загуба и 11 точки. В този поток ще е и победителят от Лигата на нациите - Русия, който остана едва 3-и в Група С с 3 победи, 2 победи и 10 точки. Последният отбор от групата ще бъде Финландия, която завърши 4-а в Група D с 2 победи, 3 загуби и 6 точки. Мачовете от тази група ще се играят в легендарната зала "Медиоланум Форум Ди Асаджо" в Милано.
В поток F ще бъдат олимпийските шампиони от Бразилия, които станаха победители в Група В с 4 победи, 1 загуба и 11 точки. При "Селесао" са още вторият и третият отбор от Група А - Белгия и Словения, които приключиха с по 3 победи и 2 загуби, но съответно с 10 и 9 точки. Последният отбор в тази група ще е Австралия, останала 4-а в Група С с 2 победи, 3 загуби и 7 точки. Срещите ще се играят в зала "Пала Доца" в Болоня.
В Група G са безапелационните победители в Група С от САЩ с 5 победи от 5 мача и 13 точки. Компания ще им правят вторият от Група D - Иран, завършил с 4 победи, 1 загуба и 11 точки, и българските "лъвове", които останаха 3-и в същата група с 3 победи, 2 загуби и 9 точки. Последният тим е Канада, който завърши 4-и в Група В също с 3 победи, 2 загуби и 9 точки. Двубоите ще бъдат в зала "Арена Армеец" в София.
Последната Група H се очертава да бъде най-трудната и непредвидима от втората фаза на Мондиал 2018. В нея попадна действащият шампион Полша, който спечели категорично първото място в Група D с 5 победи от 5 мача и 15 точки. Вторият отбор от Група С - Сърбия, който завърши с 4 победи, 1 загуба и 12 точки. Третият тим от Група В - Франция, който се класира напред с 3 победи, 2 загуби и 11 точки. Последният отбор в групата ще бъде Аржентина, която завърши 4-а в Група А с 2 победи, 3 загуби и 6 точки. Мачовете в този поток ще бъдат в зала "Конгресна" на ДКС във Варна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

