Настимир Ананиев: Борисов като че ли се самоблъфира

07.05.2023 / 10:48 4

кадър: Нова тв

Бойко Борисов като че ли се самоблъфира, изигра много празни ходове. Макар че държи три карти в ръка, никой не е коз. Пред него има три опции - да повтори случилото се в 48-ия парламент, когато ГЕРБ бяха първа сила и не успяха да съставят кабинет. Първата опция е да отидем на избори. Втората е да се съберат партиите на Прехода. Чух, че това е план Б на Борисов. Третият вариант е най-работещ - да подкрепи втория мандат. Това коментира в студиото на "Събуди се" по NOVA Настимир Ананиев от ПП-ДБ.

„Не мога да разбера защо от ГЕРБ се държат като победени. Те се държат като втора сила. Те имат отговорността и са на ход. Бездействието на ГЕРБ ни кара да бъдем открити и прозрачни към избирателите си. Ние предложихме и състав на кабинет. С конкретни личности, които могат да изпълнят заявената управленска програма. Искам да видя малко лидерство от ГЕРБ”, коментира народният представител и допълни, че „мокрият сън на Борисов е да се отърка в ПП-ДБ”.

Ананиев уточни, че предложената управленска програма е била за 18 месеца.

„След това видяхме пресконференция на ГЕРБ, на която се оказа, че Excel-а ги затруднява. Това е проста програма, всеки млад човек може да се справи с нея. За нас е важно да има редовен кабинет, който да реши кризите в България. Един от жокерите на Борисов се самовзриви в ръкава му. Господин Гешев няма как в момента да бъде използван след това, което се случи с него”, допълни Ананиев.

От ПП-ДБ са категорични, че няма да променят имената в проектокабинета си. В тази връзка Ананиев припомни, че кабинет на ГЕРБ или с тяхно участие няма да подкрепят.

Дали сме решение и възможност, сега чакаме първата сила да предприеме ход. Не трябва Борисов да се страхува. Като че ли в него има някакъв страх. От кого се страхува?, попита той.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
1
cron1 (преди 3 години)
Рейтинг: 163274 | Одобрение: -23791
А има и 4та опция - да отиде на топло при бай Ставри в Централния затвор! 
Марио Кроненберг
0
1
ас (преди 3 години)
Рейтинг: 168336 | Одобрение: 25991
какво точно се самоблафира боико като полвината подмяна е пълна с гербери. само да тропне с крак и виждате как подмяната гласува като по команда. в миналия парламент даже съюзниците на подмяната прокарваха опрните точки на герб.
1
0
kjk (преди 3 години)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
Само миражи в главата му,Чекмеджан по скоро ще отиде на втори избори ако не успее сега да "спаси " България!!!
5
0
kris (преди 3 години)
Рейтинг: 638354 | Одобрение: 126049
Колеги, някой може ли да ми обясни думата "самоблъфира", защото с моя "старобългарски" не я чаткисвам.....Звучи ми като Дървен Камък.....главата на тоя паткан де.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама