Националите по футбол паднаха от Беларус. Трима "моряци" играха за България

26.02.2020 / 19:00 1

Българският национален отбор по футбол загуби с 0:1 от Беларус в София контролната среща, която се яви генерална репетиция за „лъвовете“ преди баража с Унгария на 26 март.

Разбира се, в тази генерална репетиция селекционерът Георги Дерменджиев не можеше да разчита на голяма част от основните си футболисти и заложили на доста експериментален състав. Получилите шанс играчи обаче едва ли са направили особено впечатление на опитния специалист. За нашите играха и трима футболисти на Черно море - Исмаил Иса започна като титуляр, а Мартин Минчев и Виктор Попов се появиха на терена в заключителните минути.

Като цяло българският отбор бе по-добрият на терена, но териториалното предимство не доведе до добри възможности за гол. Единственото попадение в мача реализира Дмитри Подстрелов в 15-ата минута при първата атака на гостите.

До края беларусите повече се защитаваха, но пък след почивката по-чистите положения бяха именно за тях.

Дебют и то като титуляри за България направиха Димитър Илиев и Иван Турицов, а през второто полувреме своите първи минути с фланелката на националния тим записа и Светослав Ковачев.

България - Беларус 0:1

0:1 Дмитри Подстрелов 15'

Ето и на кои заложи Дерменджиев:

Георги Георгиев – Иван Туциров, Стефан Велков (76' Валентин Антов), Петър Занев, Иван Горанов, Кристиян Малинов, Георги Миланов (76' Александър Цветков), Александър Тонев (83' Мартн Минчев), Спас Делев (87` Виктор Попов), Димитър Илиев (46' Тодор Неделев), Исмаил Иса.(66' Светослав Ковачев)

Мачът започна с много по-активна игра за българите, които още в първите 12 минути отправиха три изстрела в очертанията на противниковата врата, които обаче не затрудниха стража на гостите Йегор Хаткевич. В 14-ата минута пък Димитър Илиев стреля опасно, но над вратата.

В ответната атака, която бе и на практика първата за Беларус в мача, гостите откриха резултата. След лоши действия в българската отбрана и рикошет топката падна на крака на Дмитри Подстрелов, който от въздух прати топката с много плътен шут във вратата на Георги Георгиев.

И след това попадение България продължи да бъде по-добрият отбор. Отново Илиев, както и Александър Тонев се отчетоха със слаби удари преди в последните минути на полувремето „лъвовете“ да пропуснат нови две възможности за попадение.

В 41-ата минута Иван Горанов центрира в наказателното поле, където Иса стреля с ножичен удар, но бе прекалено близо и не можа да насочи топката. В следващата атака пък Спас Делев направи най-красивото изпълнение за полувремето, стреляйки от границата на наказателното поле към далечния ъгъл. Топката падаше перфектно в ъгъла, но вратаря на Беларус успя да играе с нея и в крайна сметка тя срещна напречната греда.

На почивката Тодор Неделев влезе в игра на мястото на Димитър Илиев. Именно той отправи и първия изстрел за втората част, но той бе в ръцете на противниковия вратар. Малко след това същото упражнение направи и Георги Миланов. Българите обаче продължаваха да нямат ясна идея за действия в противниковата половина.

Реалните голови положения през втората част бяха за гостите и дойдоха в последните 20 минути. В 73-ата беларусите излязоха трима на двама, но за наше щастие Подстрелов стреля над вратата. В 86-ата минута пък Георги Георгиев спаси удар с глава от близка дистанция, а това се оказа и последният шанс за гол в двубоя.