Националите по футбол с реми срещу участник на европейското. Варненец с дебютен гол

01.06.2021 / 20:57 0

Снимка: Булфото, архив

Футболните ни национали направиха 1:1 при гостуването си на участника на европейското първенство Словакия. Мачът се игра в град Рийд.

Тимът ни поведе в 9-ата минута, когато юношата на варненския Черно море и настоящ нападател на Ботев (Пловдив) Атанас Илиев вкара първия си гол с националната фланелка. Минути преди това пък Кирил Десподов уцели напречната греда. Словакия обаче успя да изравни в 26-ата минута чрез Ласло Бенеш.

Тимът на Ясен Петров ще изиграе още две контроли. На 5 юни "трикольорите" гостуват на Русия, а на 8 юни ще се изправят срещу световния шампион Франция в Париж.

Още в 6-ата минута България можеше да поведе в резултата. Прекрасно центриране на Васил Божиков стигна до Кирил Десподов, който игра с глава, но топката се отби в гредата.

В 9-ата минута Десподов отне топката от Вавро и върна назад към Атанас Илиев, който даде аванс на "лъвовете" в първия си мач като титуляр за националния тим.

В 15-ата минута Десподов бе близо до гол, но прати топката покрай вратата. В 24-ата минута Петко Христов добре блокира Боженик, който набираше скорост в наказателното поле, и изби в корнер.

В 26-ата минута Иван Турицов сбърка и топката стигна до Ласло Бенеш, който с диагонален удар не остави шансове на Даниел Наумов за 1:1.

В 32-ата минута Кирил Десподов стреля над вратата. Четири минути след това Хараслик завърши контраатака на Словакия с изстрел покрай вратата на Наумов.

След почивката Ясен Петров направи три промени в състава на България. Николай Михайлов замени Даниел Наумов, Доминик Янков влезе на мястото на Момчил Цветанов, а Димитър Илиев се появи в игра на мястото на Божидар Краев.

В 60-ата минута след центриране топката стигна до Ерик Ирка, който засече с глава, но топката мина над вратата. Девет минути след това Доминик Янков затрудни максимално Родак с техничен удар, но стражът на Словакия успя да избие.

В 72-ата минута Денис Вавро опита изстрел от дистанция, но стреля доста неточно. В 78-ата Петко Христов се размина с топката при центриране в наказателното поле.

В 86-ата минута Бирсент Карагарен изкочи от дълбочина, но изстрелът му не попадна в очертанията на вратата на Родак. Две минути след това Антов сбърка, но Михайлов изби с една ръка удара на Ирка към близкия ъгъл на вратата му.

Стартови състави:

Словакия: 12. Кучиак (46' 23. Родак), 2. Пекарик - к, 5. Шатка, 3.Вавро, 4.Холубек, 22. Лоботка, 11. Беро, 18. Хараслин, 6. Бенеш, 7. Вайс, 9. Боженик (46' 8. Стрелец)

Резерви: 1. Дубравка, 23. Родак, 8.Стрелец, 10. Суслов, 13. Хрошовски, 14. Шкриняр, 15. Хубоцан, 20. Мак, 21. Дуриш, 25. Жирка

България: 1. Даниел Наумов (46' 13. Николай Михайлов),  2.Иван Турицов, 4. Валентин Антов, 25. Петко Христов, 15. Васил Божиков -к , 22. Петър Витанов (69' 16. Кристиян Малинов), 18. Ивайло Чочев, 11. Кирил Десподов (82' 6. Бирсент Карагарен), 21. Момчил Цветанов (46' 7. Доминик Янков), 10. Божидар Краев (46' 20. Димитър Илиев), 19. Атанас Илиев (60' 26. Георги Минчев)

Резерви: 13. Николай Михайлов -в, 23. Иван Караджов -в, 3. Андреа Христов, 6. Бирсент Карагарен, 7. Доминик Янков, 8. Антонио Вутов, 9. Андрей Гълъбинов, 12. Илиан Илиев, 16. Кристиян Малинов, 17. Лъчезар Котев, 20. Димитър Илиев, 26. Георги Минчев