Националите по футзал отпаднаха от квалификациите

18.01.2015 / 15:34 1

Националният отбор на България по футзал победи Гърция с 3:2 в последния си мач от първа предварителна група на квалификациите за Евро 2016. Въпреки успеха родните „трикольори“ не успяха да продължат в основния етап на квалификациите, след като по-рано Дания удари Гибралтар с 9:1 и спечели първото място в групата с по-добра голова разлика от нас. Отново головото съотношение бе причина „лъвовете“ да не успеят да спечелят и квотата за най-добър тим, класирал се на второ място от всички останали предварителни групи. Швейцария и Англия също завършиха като втори с актив от по 7 точки в групите си, а последното място в следващата фаза спечелиха „кръстоносците“, които изпревариха останалите с по-добрата си головата разлика.

В последния си мач от групата в Благоевград възпитаниците на Иван Стоилов и варненеца Свилен Иванов дадоха всичко, на което са способни в името на успеха. През първото полувреме двата отбора не създадоха много положения за гол и то завърши при нулево равенство. Най-чистото положение за българите пропусна Пламен Стойков, а в заключителните минути голмайсторът на тима Даниел Димов не успя да реализира и дълга дузпа. В началото на втората част българите пропуснаха няколко добри положения за гол. За наше съжаление, досадна грешка в 24-ата мин позволи на гръцкия тим да поведе и „трикольорите“ се оказаха в ролята на догонващи в трети мач поред. Три минути след попадението Пламен Стойков изравни след хубав рейд и точен удар с левия крак. Стойков бе в основата и на втория гол за България. В 32-ата мин той отне кълбото от играч на съперника, подаде към Георги Карагеоргиев, който преодоля още един защитник и промуши кълбото под стража на гърците за 2:1. Две минути преди последния съдийски сигнал гърците получиха право да изпълнят дълга дузпа и Илиядис успя да отбележи. 40 секунди преди сирената гръцкият състав остана с човек по-малко на терена, а треньорският щаб на България пусна пети полеви играч. Именно влезлият на мястото на Исмет Хаджиев Йосиф Шутев прониза стража на гърците 24 секунди преди края и България спечели с 3:2.