Навръх националния ѝ празник Борисов се включи във важно събитие в приятелска и съюзническа Турция (снимки)
Снимки: МС За мен е чест и удоволствие да участвам в тържественото откриване на новото летище в Истанбул, което се провежда на националния празник на съседна, приятелска и съюзническа Турция – 29 октомври. Това заяви министър-председателят Бойко Борисов пред президента на Турция Реджеп Ердоган, който го посрещна преди тържествената церемония, съобщиха от правителствената пресслужба, пише Канал 3.бг.
"Убеден съм, че новото летище в Истанбул е не само огромен принос за развитието на транспортната инфраструктура, за контактите между хората и за развитието на търговско-икономическите отношения. То е значителна стъпка в реализирането на инфраструктурната свързаност на региона с ЕС, която бе сред приоритетите на българската външна политика по време на Българското председателство на Съвета на ЕС“, подчерта министър-председателят Борисов пред турския президент.
_%202304x%204252.jpg)
Българският премиер беше категоричен, че освен непосредствен съсед на България, Турция остава и важен партньор в области като миграцията, борбата с тероризма, енергетиката, земеделието и животновъдството, търговията.
"Вярвам, че откриването на новото летище символизира, както нашите досегашни съвместни успехи, така и бъдещото ни сътрудничество, взаимно доверие, толерантност и мир", посочи още премиерът Бойко Борисов.
_%202204x%204252.jpg)
_%203540x%205694.jpg)
Днес навръх националния празник на Турция се открива третото летище в Истанбул. Турската държава има амбицията то да стане най-голямото в света, като за целта е подсигурила капацитет през него да преминават по 150 милиона пътници годишно. За откриването пристигнаха още президентите на Сърбия, Албания, Косово, Македония, както и емирът на Катар.
Редактор "Екип на Петел", "За нас"
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

5
0
