Най-голямото похищение на „Ислямска държава” – 262 християни завлечени в планините

26.02.2015 / 17:45 3

Църквата в опустошеното асирийско селище Абу Тина

Групировката „Исля    мска държава” отвлече още хора в Сирия, като броят на заложниците този път е рекорден. След като вчера за заложници бяха взети 100 души в Ирак, днес 262 християни от Сирия попаднаха в лапите на ислямистите, съобщава Си Ен Ен.

Хората са похитени, след като ИД овладя редица асирийски селища в северозападната част на Сирия. 262 души са в плен на сунитските екстремисти, съобщи Осама Едуард, основател на Асирийска мрежа за правата на човека, базирана в Лондон. „ИД продължава да завладява още асирийски градове”, алармира той.

Броят на похитените продължава да расте. В понеделник бяха пленени между 70 и 150 души. В сряда те вече бяха 150, като сред тях има жени и деца. Според организацията, те са отвлечени от 11 села в провинция Ал-Хасака. Предполага се, че са отведени в планината Абделазис, югозападно от Тал Тамер. 

Трагедията в региона е още по-голяма, тъй като хиляди семейства са принудени да бягат от домовете си, за да спасят живота си, предаде "Блиц".

Снимка: Reuters


Коментари
2
2
Лео (преди 11 години)
Рейтинг: 1656 | Одобрение: 501
До аz: смяташ ли, че знаят по кое време къде са тези? Ако знаеха, досега да ги нямаше.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама