Най-известната спортистка на Иран избяга от страната и обяви: Непоносимо е да ме ползват като инструмент за пропаганда на режима
Най-известната спортистка на Иран избяга от страната. Кимиа Ализаде е единствената жена, спечелила олимпийски медал за ислямската република, съобщава "Нова телевизия".
21-годишната състезателка по таекуондо обяви, че режимът я използвал като инструмент за пропаганда, което не можела да понася повече.
Изявлението идва във втория ден на протести срещу режима в Иран. Причината - сваленият от Техеран пътнически самолет със 176 души на борда. В редица градове хората скандираха „Лъжат, че врагът е Америка, нашият противник е тук".
Недоволството се разпали от това, че революционната гвардия на Иран призна вината си за свалянето на самолета, едва след като Канада и САЩ обявиха, че имат доказателства какво точно се е случило.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

