Най-мащабната руска въздушна бомбардировка от началото на войната с Украйна

07.09.2025 / 18:03 2

Кадри Youtube

Русия подложи Украйна на най-мащабната въздушна бомбардировка от началото на войната през февруари 2022 г.

Жертвите са най-малко четири, сред тях и бебе, а ранените са десетки, предава БНР.

За пръв път бе пробита противовъздушната отбрана над правителствения комплекс в Киев, който претърпя сериозни щети.

Най-горните етажи на импозантната сграда в централния Печерски район на столицата горяха продължително време отрано сутринта и се наложи да бъдат обливани с вода от хеликоптер. Украинските власти разпространиха снимки, от които личат значителните щети. Пожари и структурни повреди бяха нанесени на поне четири жилищни блока - един 16-етажен и три 9-етажни - в Святошинския и Дарницкия район.

Жилищни блокове горяха и в пристанищния град Одеса. Десетки експлозии прогърмяха в град Кременчук в централната част на страната. мост над река Днепър там бе направен неизползваем, а електрозахранването бе прекъснато на места.

От военновъздушните сили съобщиха, че са неутрализирали 751 от общо 805 руски дрона и едва 4 от изстреляните 13 ракети. Щети претърпяха и други големи градове като Запорожие и Кривой Рог, както и селища в северните Сумска и Черниговска област.

В своята версия за събитията военното ведомство в Москва твърди, че при снощните комбинирани удари на тактическата авиация, безпилотните апарати, ракетните войски и артилерията са били поразени обекти от военно-промишления комплекс и транспортната система, по която се превозват украински войски.

"Сградите ще възстановим, но няма как да възкресим мъртвите," коментира премиерът Юлия Свириденко като призова света да окаже натиск върху Москва. 

Европа изрази солидарност с украинците. Днешните събития показват, "опитите за омилостивяване на Путин и забавянето на силни ответни мерки, няма никакъв смисъл, написа в Х премиерът на Полша Доналд Туск.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
0
5
cron1 (преди 2 месеца)
Рейтинг: 134384 | Одобрение: -18106
Видяхме, колко иска мир тоя боклук...Гняв
Марио Кроненберг
4
1
kris (преди 2 месеца)
Рейтинг: 541773 | Одобрение: 101523
Най-мащабната руска атака с 800 дрона и ракети и само 4 жертви.....! Нещо не се вързва.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама