Най-мащабното военно учение от разпадането на СССР се проведе в Таджикистан

22.07.2021 / 23:33 0

Снимка Pexels
Военна подготовка в Азия. В Таджикистан беше проведено най-мащабното военно учение откакто преди 30 години се разпадна Съветският съюз. По заповед на върховния главнокомандващ Емомали Рахмон беше мобилизиран целият личен състав на въоръжените сили - 100 000 на активна военна служба и 130 000 запасняци, пише bnr.bg.

Президентът Рахмон предупреди в обръщение към нацията, че всички таджикистанци трябва да са готови да бранят мира и стабилността на страната в случай, че напрежението в съседния Афганистан прерасне в гражданска война и тя прелее извън границите му.

Граничните войски на Таджикистан са усилени с допълнителни 20 000 военнослужещи. Там идния месец предстоят военни учения с участието и на Русия.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама