Не пускат българите да напуснат Гърция с неплатена глоба

09.11.2025 / 13:04 2

Пиксабей

Нова система, която ще блокира тези, които не плащат нарушенията си по пътищата в Гърция, ще бъде внедрена на границите. Това съобщи министърът на цифровото управление Димитрис Папастергиу. Министерството вече внедрява нова цифрова система за свързване с митниците на страната, която работи в реално време и блокира излизането на нарушителите, докато не платят глобите си, съобщава кореспондентът на "24 часа" в Гърция.

„Всяко потвърдено нарушение ще достига до митниците в реално време. Шофьорът няма да може да напусне страната, ако не е уредил задълженията си. Това е истинско дигитално кръстовище, което не само защитава държавата от укриване на данъци, но и засилва равенството между гръцките и чуждестранните шофьори", подчерта министърът.

Димитрис Папастергиу твърди, че новата система скоро ще бъде разширена до туристически дестинации, където превозните средства с чуждестранни регистрационни номера и колите под наем са значителна част от трафика през летните месеци.

С поглед към новата дигитална ера, г-н Папастергиу подчерта, че целта е „да се затворят всички „дупки" в системата и да се създаде прозрачна, справедлива и автоматизирана публична администрация, от града до последната митническа служба в страната".

Чрез функционирането на информационната система местната власт ще получи приходи", тъй като системата напълно автоматизира регистрирането на нарушенията, изпращането на призовки и събирането на глоби чрез централизирани механизми, докато приходите се разпределят на общините с прозрачност и стабилност.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
0
0
ПраБългарин (преди 3 седмици)
Рейтинг: 70732 | Одобрение: -28143
Много просто г-н западен бизнесмен. Спира едно бусче на магистралата след касите, може и да не пише полиция на него, слизат няколко полицая, един от които е с таблет и нещата стават като на лифта за ски пистите, който е с нарушение се спира и глобява...
0
2
cron1 (преди 3 седмици)
Рейтинг: 134226 | Одобрение: -18069
И как ще ги спрат, като на границата няма проверки?!?:devil:
Марио Кроненберг

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама