Невероятната история на щангиста Ангел Генчев

16.04.2016 / 11:06 1

Нова тв

 

Кино зад решетките. Десетки затворници във Варна гледаха документалния филм "Салто мортале”, в който главен герой е техен съкилийник. Лентата разказва за щангиста Ангел Генчев, който печели злато на Олимпиадата в Сеул. Губи медала заради допинг скандал и впоследствие влиза в затвора.


 
Триумфът на Ангел Генчев се превръща в кошмар заради положителна допинг проба. Според много специалисти в щангите – нагласена, за да бъде спрян успехът на българите.


 
Животът му се преобръща като зрелищното салто мортале, което прави след победата в Сеул. Затова и историята, разказваща за него, носи това име.

Самият герой на филма – Ангел Генчев, гледа лентата на голям екран за пръв път. Олимпийската надежда става част от ъндърграунда. Прекарва близо 13 години по затворите с присъди за изнудване, побои и хулиганство.


 
Още за необикновената история на Ангел Генчев гледайте във видеото

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
0
Losh (преди 10 години)
Рейтинг: 41317 | Одобрение: 11482
И БЕЗ ЗАТВОР Е ДОБРЕ ДА БЪДЕМ ХОРА . . . НЯКОЙ ГО РАЗБИРАТ ПО ОПРЕДЕЛЕН НАЧИН ЗАД РЕШЕТКИТЕ НАПРИМЕР . . .

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама