New Europe: Българският малък и среден бизнес ще получи 40 млн. евро от ЕС

03.02.2017 / 02:50 0

В четвъртък Европейската комисия обяви, че Европейският инвестиционен фонд и Националният гаранционен фонд са подписали споразумение, според което ще бъдат осигурени 40 млн. евро за финансиране на малките и средните предприятия в България, пише New Europe.

Тази инвестиция се изпълнява по програмата на Европейската комисия COSME, която започна през 2014 г., ще продължи до 2020 г. и има бюджет 2,3 млрд. евро. 

Средствата ще бъдат получени от около 330 български фирми през следващите три години. Еврокомисарят за работните места, растежа, инвестициите и конкуренцията Юрки Катайнен е изразил радост от предстоящите транзакции. Той е допълнил, че това ще бъде изключително полезно за българските фирми. /Блиц

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама