Нейнски разкри защо САЩ ще направят съюз с Европа

04.03.2025 / 20:07 0

Редактор: Недко Петров

Стопкадри бТВ

Доналд Тръмп спря военната помощ за Украйна. Възможно ли е Украйна с помощта на Европа да постигне нещо без тази помощ от САЩ. Прелюбопитен коментар по въпроса направи наш дипломат.

Надежда Нейнски смята, че както Цветанка Ризова каза, това е временно, и вероятно го възприема като част от развитието от този сблъсък, който се случи в овалния кабинет във Вашингтон.

Защото има един много ключов въпрос, за който според мен никой публично не говори, а на практика Съединените щати влизайки в преговори, имат също нужда от съюзници. Защото Русия има своите съюзници в Брикс и държавите, които се противопоставиха на еднополюсния модел, а какво е еднополюсния модел - доминацията на Съединените Щати, започна Нейнски.

Тоест, ако приемем е че Съединените щати и Русия са склонни да се разберат, моя въпрос е Съединените Щати да приемат вече да не бъдат доминиращи, а да влязат многополюсен свят. Очевидно и и тука това е въпрос, който ще бъде ключов, не само по отношение на Украйна, но и по отношение как ще се развива сигурността в Европа и в света. Единственият логичен съюз на Съединените Щати това е Европа, защото Китай има диаметрално противоположни и геополитически стратегически интереси, добави в извънредното издание на „Лице в лице“ тя.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама