Нидерландия е третият сигурен участник на 1/8-финалите на Евро 2020

18.06.2021 / 01:04 0

кадър: БНТ

Така Нидерландия записа заслужена победа и с актив от 6 точки е на първото място в група "С", като вече няма как да бъде изместена от тази позиция. Австрия пък вече е на 3-ата позиция с 3 спчелени точки.

Нидерландия е третият сигурен участник на 1/8-финалите на Евро 2020 след Италия и Белгия. Тази вечер “Лалетата” спечелиха и втория си мач в своята група “С” срещу Австрия с 2:0 и по този начин си гарантираха място в следващата фаза, предава sportal.bg. Домакините на “Йохан Кройф Арена” показаха по-стойностна игра от своя съперник и заслужено взеха трите точки. Мемфис Депай откри резултата в 11-ата минута от дузпа, а Дензъл Дъмфрис удвои в 67-ата минута и подпечата успеха на своя тим.

Франк де Бур бе избрал да започне мача с Мемфис Депай и Вут Вегхорст в атака. Триото в средата на терена бе съставено от Жоржиньо Вайналдум, Мартен де Роон и Френки де Йонг. На двете крила действаха Дензъл Дъмфрис и Патрик ван Аанхолт. В защита прави впечатление завръщането в центъра на отбраната на Матайс де Лихт, който си партнираше със Стефан де Фрай и Дейли Блинд. На вратата отново бе ветеранът Мартен Стекеленбург.