Николоски: Провалените български политици създават истерия заради изборите

19.09.2024 / 20:06 3

Снимка: Фейсбук

Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията на югозападната ни съседка Александър Николоски реагира на поредната, според него, "истерия“, създадена от "някои от провалените български политици“, съобщава скопската електронна медия "Обсервер“, предаде Фокус.

"Македония ненужно се вкарва в предизборни теми в България и поне аз смятам, че Македония може да бъде отговорът на седмите неуспешни избори, пред които е изправена България. Кризата в българското общество е създадена именно от тези политици, които вместо да дадат отговор на обществото си за високото ниво на корупция и престъпност в България, за лошата икономика, заради която мнозина напускат, те искат да се справят с Македония. Отношенията им с Македония всъщност показват, че те нито искат добросъседство, нито искат Македония да стане член на Европейския съюз, камо ли да напредва към Европейския съюз. Те искат да блокират Македония и да използват Македония като своя предизборна тема“, твърди Николоски.

Той уверява, че "няма да допусне това и няма да позволи на никого да се оправдава за негови изказвания или за всичко друго, което се случва в Македония“.

"Всъщност самият факт, че са твърдения извън контекста и че са слабо разбрани в България, показва, че македонският и българският език са различни. Защото това, което има един контекст в македонския език, очевидно има друг контекст в българския език. Но аз стоя зад всичко, което казах, а именно, че е некултурно, неприлично и нецивилизовано президентът на една държава да ви посети и да не го почетете, като поставите знамето на страната, която представлява. Няма оправдание за Румен Радев, че не издигна македонското знаме при посещението на Гордана Силяновска Давкова като президент на Македония. Искаше ли да изпрати послание, че те по същество не признават Македония? Ние сме наясно кои сме, ние сме отделна нация, македонска нация, отделен народ, македонски народ. Ние говорим свой македонски език, различен от всички останали езици, имаме своя история, своя култура. Ние знаем кои сме и нямаме нужда да се доказваме пред никого. А тези, които искат да четат историята по различен начин, са политици от XIX век, а не политици от XXI век“, коментира още Николоски.


Още по темата прочетете ТУК.


 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
2
MrBean (преди 1 годинa)
Рейтинг: 232981 | Одобрение: -2119
Всъщност е прав. Но е добре и те да погледнак какви чисти български омера въртят.
4
0
kris (преди 1 годинa)
Рейтинг: 638872 | Одобрение: 126237
- Здрасти, що си намръщен? - питат Николски..... - Щото синът се жени. - Епа, то сите се женат. Как се казва булката? - Ханс. - Аа, ти за това си нервозен. Щото името не е македонско...
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
2
1
kjk (преди 1 годинa)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
Николски май се кефи да го наричат идиот!!!  С подобни хора е безсмислено да се спори,те не допускат вероятността, че може да грешат!!!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама