Нов нападател донесе победата на Спартак в дебюта на Херо

14.01.2023 / 15:49 2

Снимка Пресцентър ФК Спартак Варна

Спартак победи Локомотив (Горна Оряховица) с 2:1 в първия си контролен мач от зимната подготовка на Спортен комплекс "Локомотив". Това бе неофициален дебют за наставника на "соколите" Димитър Димитров, а успехът донесе новото попълнение Андриан Димитров.

Над 600 ултраси на Спартак гледаха проверката, като Херо заложи на схема 4-1-2-3 и използва 16 футболисти. В игра не се появиха само Пламен Димов, Велислав Боев и Александър Белоусов.

"Соколите" установиха превес от самото начало и до 20-ата минута изтърваха над 5 положения. Да се разпишат пропуснаха Жоао Фернандес, Румен Руменов, Родни Антуи и Здравко Димитров, като техните удари или бяха спасявани от вратаря или защитници чистеха топката топката пред голлинията.

Логичното обаче се случи в 24-тата минута, когато Божидар Васев получи кълбото пред големия пеналт и го насочи майсторски по земя в мрежата - 1:0 за Спартак.

Последваха нови пропуски на Антуи и Жоао, за да се спази футболната поговорка, че когато не вкарваш, ти вкарват.

В 42-рата минута след контра Локо изравни след първото си по-сериозно положение. Димитър Костадинов от гостите получи пас от десния фланг и след като остана сам срещу Фигейредо, го преодоля с техничен удар - 1:1.

Второто полувреме започна с нов натиск на спартаклии и Димитров, Баланюк и Антуи имаха възможност да стрелят към вратата от добри позиции, но не успяха да вкарат.

В 83-тата минута по-добрата игра на "соколите" най-после даде резултат. Виктор Митев центрира от левия фланг и новият нападател Андриан Димитров се разписа с глава - 2:1 за Спартак.

Спартак - първо полувреме (4-1-2-3): Кристиано Фигейредо - Ивей Ромееш, Бен Карамоко, Нейтън Олдър, Виктор Митев - Ивайло Климентов - Румен Руменов, Божидар Васев - Родни Антуи, Жоао Фернандес, Здравко Димитров (61 - Роберто Хименез)

Спартак - второ полувреме (4-1-2-3): Иван Дичевски - Ивеш Ромей, Александър Цветков, Никола Борисов, Виктор Митев - Ивайло Климентов - Румен Руменов, Денис Баланюк - Андриан Димитров, Родни Антуи, Здравко Димитров

Резерви: Александър Белоусов, Пламен Димов, Велислав Боев